Česká asociace rogainingu a horského orientačního běhu

 • ČAR info 2021/06-1

  Stejně jako loni, i letos proběhne mistrovství České republiky v rogainingu. Naše země se může pyšnit nejdelší historií čtyřiadvacetihodinových závodů v Evropě, letos máme už 25. ročník. Ve světě mají delší nepřerušenou sérii pouze v kolébce rogainingu, v Austrálii.
  Konečně se podařilo přemoci počítačové démony a spustit přihláškový systém. Ba i rozpis už máme. Tož se začněte přihlašovat, jinak se vám vykašlu na mapování :-).
  Základní informace najdete v ORIS, přihlášky, rozpis a další detaily na webu závodu.
  Na Vaši účast se těší pořadatelé.

  ČAR info 2021/05-2

  O víkendu jsme se Sádlem oběhali pořádný kus závodního prostoru. Mně se podařilo i trošku nastydnout, jaro na Vysočině je letos chladné a vlhké.

  Závazně jsme domluvili shromaždiště s přespáním na travičce jak před závodem, tak i po závodě :-).

  Omrkněte první fotky z terénu, sledujte novinky na webu závodu. A hlavně neprochladněte v sychravém počasí, ani se zbytečně nerozohňujte při sledování orloje na ministerstvu zdravotnictví :-).

  ČAR info 2021/05

  1) Podařilo se zajistit povolení majitele podstatné části lesa, ve kterém by se 26. až 27. června mělo uskutečnit letošní MČR v rogainingu. Zakázali nám docela dost klidových zón zvěře, ale s tím si nějak poradíme. Base mapu již máme připravenou a na příští týden plánujeme první průzkum terénu na Vysočině. Máme předdomluveno i centrum závodu, je tudíž nejvyšší čas na spuštění webových stránek MČR v rogainingu 2021.
  2) Obhlídky závodního prostoru Tojnárkova Bloudění pokračovaly i v květnu, fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Do konce měsíce hodlám oběhnout poslední dva od stolu vyhlédnuté objekty, a budu mít výběr kontrol hotový.
  3) Po krátkém a nenásilném přemlouvání máme rovněž pořadatele MČR HROB 2021. Zatím je jisté, že závod se bude konat v Jizerkách a jako shromaždiště poslouží Potkávárna U Havrana.

  ČAR info 2021/04-3

  1) US pořadatelé letošního MS v rogainingu v Kalifornii se dohodli s IRF na přesunu WRC na rok 2023. Letošní závod se konat bude, ale jen jako Mistrovství Severní Ameriky. Proběhnou i doprovodné OB závody, jen se nebudou nazývat CalOFest. Ten byl rovněž přesunut na rok 2023. Zároveň byla odsouhlasena výjimka, že část závodního prostoru budoucího MS může být použita pro předcházející regionální závod.

  2) Pořadatelství MS 2022 v Čechách zatím zůstává zachováno, bude ovšem záležet na tom, zda se v létě podaří realizovat mapovací práce v terénu. Doufejme, že ano.

  3) Já si zatím užívám jarního probíhání kontrol pro podzimní STB 2021, viz fota z jarního probíhání.

  Kraktrek 20. ročník

  Jubilejní 20. ročník letního Kraktreku bude 9. - 10.10.2021 opět ve Vrchlabí. Budeme se na Vás těšit ...

  ČAR info 2021/03-2

  1) Vzkaz od pořadatelů Brutusu 2021: viz článek níže.

  2) Noční Můry zatím termín nevyhlásily. Vyčkávají na konec lockdownu a pohrávají si s myšlenkou uspořádat bezkontaktní závod někdy na konci dubna.

  3) ČAR se pokouší najít pořadatele rogainingového MČR 2021, abychom byli připraveni, kdyby se nějakým zázrakem situace v červnu zlepšila.

  Mějte se krásně,
  Honza

  Změna termínu ...

  Asi Vás to úplně nepřekvapí, ale Brutus Extreme Orienteering na jaře nebude. Na shromaždišti jsme si předběžně rezervovali termín 23.-24. října.
  Vláďa Hora

  ČAR info 2021/03

  Do výběrového řízení na pořádání ERC 2023 se přihlásil Izrael a Finsko, hlasovat se bude už brzy.

  Přestože docela dost sportovních akcí v Izraeli bylo v minulosti z bezpečnostních důvodů zrušeno, můj hlas mají jistý. Už čtvrtý týden pokračuje resuscitace mé sportovní kariéry, doufám, že se zúčastním jako závodník. Časem vymyslím program doplňkového výletu a podám si inzerát na spoluběžce/spoluběhnu, zn. Půjdem spolu do Betléma?

  Vzápětí Lauri poslal také úvodní pozvánku na estonské ERC 2021.
  Tož trénujte na lepší časy.

  Honza

  ČAR info 2021/1

  Zatímco sportovní soutěže dřímou, začínají se chystat akce budoucí. Lauri Leppik vyhlásil výběrové řízení na pořádání ERC 2023:
  Please find enclosed the call for bids to organise ERC2023.
  Please forward this call to potential organisers.
  The deadline for submission of bids is 1 March 2021.
  As no WRC has been scheduled for 2023, the ERC will be the prime rogaining event in Europe in 2023.
  Prosím případné zájemce o pořádání mistrovství Evropy, aby se mi ozvali, pošlu jim kompletní nabídku. Je to sice jen rok po plánovaném MS 2022 v ČR, takže šance uspět není největší, ale můžete si připravit žádost a recyklovat ji o rok později. Třeba.
  Na závěr perlička. Kamarád mne upozornil, že rogainingu si všimli i na webu TV Nova. Zřejmě si novinář přečetl australský The Sydney Morning Herald, pak si zagoogloval a sepsal mírně zavádějící článek (rogaining trvá dny bez spánku…). Snad náš sport nezavalí davy Nováků :-).

  MČR HROB 2020 a udělení Geoduck Award za rok 2020

  Zázraky se dějí, a tak i třetí závod ČAR série 2020 se podařilo uspořádat. Děkuji všem pořadatelům i účastníkům za skvělý víkend plný zážitků. S náročnými, extrémně dlouhými a kopcovatými tratěmi se popasovalo 170 závodníků.
  Na webu závodu už visí výsledky, na Fíšovo Play-Map naleznete závodní mapy s postupy týmů E1 i E2.

  A teď jedna zprávička ze světa. Dneska mi od Mezinárodní rogainingové federace přišel mail s oznámením, že mi byla udělena Geoduck Award 2020, taková nobelovka za zásluhy o rozvoj rogainingu. Spolu se mnou byl oceněn i Richard Robinson, bývalý Prezident IRF. Jména hloupých na všech sloupích, už i moje příjmení najdete na wikipedii :-).

  Poznámka pod čarou. Tuhle cenu jsme se Sádlem a s dalšími viděli předávat na několika světových šampionátech. Vůbec jsme netušili, o co se jedná. Že geoduck je měkkýš, který žije v Pacifiku, mi vysvětlil můj nejstarší syn Honzík. Proč si tohoto živočicha IRF vybrala jako symbol pro oceňování zásluh, však netuší ani on.

  Přeji všem požehnané Vánoce a lepší nový rok.
  « 1 2 3 4 5 6 7 13 19 25 »