Česká asociace rogainingu a horského orientačního běhu

 • VokoBer(g) 2015

  31. 1. 2015 pořádáme první ročník zimního orientačního závodu v Českém středohoří. Veškeré detailní informace naleznete na našich webovkách http://www.sponateplice.cz, a to pod tlačítkem s názvem závodu VokoBer(g). Těšíme se na vaši účast a věříme, že i přes svou náročnost závod zaujme a stane se tak zajímavým zpestřením zimního období pro odhodlané sportovce.

  Přihlášky na WRC 2015 zahájeny

  Pořadatelé Mistrovství světa, které se uskuteční 22. až 23. srpna 2015 ve Finsku, spustili 1. fázi registračního procesu. Ta je určena závodníkům, kteří splňují některé z předkvalifikačních kritérií, a byli tudíž zařazeni do seznamu na PQE website. Pokud nejste na seznamu a myslíte si, že byste v něm býti měli, přečtěte si nejprve pořádně zmíněná kritéria, a pokud objevíte chybu, ozvěte se na mail: jan.tojnar@rogaining.cz.
  První fáze s cenou startovného 105 €/os. končí 15. ledna 2015. ČAR nabízí provedení hromadné platby za všechny týmy, přihlášené během fáze #1. Pořadatelskou fakturu neplaťte, ale nejpozději do pátku 9. ledna 2015 ji přepošlete na adresu: miroslav.seidl@rogaining.cz.
  Mezi 15. 1. až 15. 2. 2015 proběhne přihlašovací fáze #2, během které se mohou hlásit všichni ostatní závodníci (startovné 105 €/os.). I těmto týmům ČAR nabízí hromadnou platbu, musí ale nejpozději do neděle 8. 2. 2015 poslat fakturu od pořadatelů na adresu: miroslav.seidl@rogaining.cz. Detaily o tom, jak úhrada startovného proběhne, se dozvíte mailem.
  Týmy, které nedodrží stanovené termíny a přihlásí se později, si už budou muset zaplatit své vložné sami.

  Výběrová řízení ČAR pro rok 2016

  Prezídium ČAR vypisuje výběrová řízení na pořadatele Mistrovství ČR v rogainingu a horském OB pro rok 2016:
  1) Mistrovství ČR v rogaining 2016 - podmínky pro přihlášení naleznete zde
  2) Mistrovství ČR v horském OB 2016 - podmínky pro přihlášení naleznete zde

  Zájemci o přihlášení do výběrového řízení na pořadatele závodů ČAR v roce 2016 mohou zaslat svoje žádosti na příslušnou adresu uvedenou v podmínkách (viz výše) do 31.1.2015.

  Nové informace na webu WRC 2015

  IRF Advisor Jonathan Sutcliff navštívil v září prostor závodu, zkontroloval chystané tratě a oběhal kontroly. Z jeho mailů vyzařovalo uspokojení nad stavem příprav.
  Zatímco Laponsko pokryl sníh, finští pořadatelé zveřejnili Message from Course Setter. Obsahuje užitečné informace o terénu, očekávaném počasí, zvláštnostech mapového klíče atp.

  Webový zpravodaj za ČAR

  Mezinárodní rogainingová federace (IRF) se rozhodla vybudovat síť národních zpravodajů jednotlivých členských zemí. Každá národní asociace by měla pověřit jednu nebo více osob, které by se starali o příliv aktuálních informací na stránky IRF. Měli by např. doplňovat kalendář závodů IRF o národní a regionální šampionáty, poskytovat před- a po- závodní informace o všech důležitých akcích, pořádaných v rámci ČAR (odkazy na rozpis, pokyny, mapy, výsledky, fotky, videa…). A také informovat o aktuálním dění v ČAR.
  Předpokládá se základní znalost angličtiny a aspoň minimální zkušenost s tvorbou webových stránek (rychlokurs html kódu můžeme poskytnout).
  Případní zájemci nechť se hlásí na mail: jan.tojnar@rogaining.cz

  WRC 2015 - zveřejněn Bulletin #1

  Na stránkách WRC 2015 byl zveřejněn Bulletin #1.
  1. 12. 2014 budou spuštěny přihlášky pro předkvalifikované závodníky, od 15. ledna bude registrace otevřena i pro ostatní závodníky (limit účasti 1000 osob).

  Spadaným listím 2014....

  Zveme Vás opět na rogaining "Stezkou padajícího listí", který se bude konat v Střelínském pohoří (50 km od hranic s Českou republikou) v noci 22-23. listopadu 2014. Je to noční rogaining s 10-hodinovým časovým limitem (19-05). Informace na webu závodu
  noční rogaining kousek od Kladska - rozpis je i v češtině!
  « 1 8 14 16 17 18 19 20 21 22 27 »