Česká asociace rogainingu a horského orientačního běhu

 • Pavel Paloncy vyhrál The Spine Race

  Tento týden se koná ve Velké Británii 268 mil (430 km) dlouhý ultra trail závod "The Spine Race", který má příznačný přívlastek „Britain’s most brutal race“. Závod trvá nepřetržitě a pro zdolání této trasy je stanoven limit 168 hodin. Pavel Paloncy je již v cíli a závod dokončil na prvním místě. Dnes večer v hlavní relaci zpráv na FTV PRIMA (minuta 5:30-7:50) bude o Pavlovi vysílána krátká reportáž.

  ERC 2015

  12. Mistrovství Evropy v rogainingu v roce 2015 (ERC 2015) bude v České republice v Novohradských horách. Evropští zástupci v IRF vybrali nabídku ČAR na uspořádání ERC 2015 v České republice. Hlasovalo se mezi ČR a Ukrajinou, výsledný poměr hlasování zní 8:5 pro Českou republiku.

  Zimní/jarní závody 2014

  V sekci Závody najdete informace o tradičních závodech, které budou, i když bude/nebude sníh... - rozpis na Krakonošův trek (22.-23. února) a termin Brutus Extreme Orienteering (15.-16. března, Maloskalsko).

  Přání do Nového roku 2014

  Prezídium ČAR přeje všem svým příznivcům, členům a účastníkům závodů v horském OB, rogainingu a dalších extrémních navigačních závodů do Nového roku 2014 mnoho sil, skvělé pocity z dosažených cílů a minimun času strávených v bludném kruhu. Zachovejte nám přízeň a jezděte na naše a další podobné akce.

  ERC 2015

  Česká asociace rogainingu a horského orientačního běhu se přihlásila prostřednictvím oddílu Stavební fakulta Praha do výběrového řízení na pořadatele a hostující zemi pro 12. Mistrovství Evropy v rogainingu (ERC 2015). V termínu se do výběrového řízení přihlásila spolu s ČAR ještě Ukraina s terénem v poušti a písečných dunách poblíž Černého moře. Nyní probíhá prostor pro doplňující dotazy evropských zástupců a přihlížejících zemí v IRF a hlasování má být spuštěno po 6. lednu 2014. Pevně věříme, že se Evropský šampionát poprvé podívá i do České republiky, kde zatím žádné neproběhlo, avšak již jsme uspořádali 2 Mistrovství světa - WRC 2002 a WRC 2012. Podrobnosti lze sledovat na stránkách IRF.

  4. přeshraniční skirogaining

  4. přeshraniční skirogaining se v případě příznivých sněhových podmínek uskuteční o víkendu 18. – 19. ledna 2014. Oproti minulým ročníkům pro vás chystáme namísto jedné etapy hned dvě, a závod se nepojede v Krušnohoří, ale v Orlických horách. Na webu závodu už máte dostuponé základní informace o chystané akci, rozpis a přihláškový systém.

  Přihlášky WRC 2014 přede dveřmi

  Na webu http://wrcq.rogaining.cz/events byl zveřejněn přehled všech předkvalifikačních závodů (PQE) pro 12. mistrovství světa v rogainingu, které se bude konat roku 2014 v USA. Zároveň je k dispozici seznam všech závodníků, kteří mají zajištěnu přednostní kvalifikaci dle schválených přihláškových kritérií.
  První fáze přihlášek bude spuštěna v pátek 1. 11. Všichni, kdo chtějí využít status předkvalifikovaného závodníka, se musí zaregistrovat během 1. fáze, tzn. do 15. 11. 2013.

  Spadaným listím...

  Zveme Vás na soutěž "Stezkou padajícího listí" Rogaining, která se bude konat v Střelínském pohoří (50 km od hranic s Českou republikou) v noci 16-17. listopadu 2013. Bude to rogaining s 10-hodinovým časovým limitem. Informace na webu závodu
  noční rogaining kousek od Kladska - rozpis je v češtině!

  HROB letos na jihu

  Nejjižnější obec v ČR? Vyšší Brod, odpovídají správně žáci základních škol. A právě tam je situováno centrum letošního MČR v horském OB (zkrátka HROB). Čekají vás milé šumavské kopce, meandrující potoky i smutné pozůstatky předválečných vesnic. Přijeďte si zaběhat do končin turisty neobjevených, ale horskému OB zaslíbených. Rozpis a další informace najdete na webu závodu.

  Krakonošův trek

  Tradiční Krakonošův trek se koná ve Staré Pace, na stránce závodu je rozpis. Závod bude uspořádán opět jako rogaining, přihlášky online na stránkách závodu.
  « 1 8 14 19 20 21 22 23 24 25 27 »