Česká asociace rogainingu a horského orientačního běhu

 • MČR v rogainingu 2017, 24. - 25.6.

  Informace o průběhu příprav naleznete na rogaining2017.cz. Děkujeme vše přihlášeným týmům a těšíme se na další přihlášené, kteří se nebojí opustit svůj komfort a vstoupit do prostoru přírody. Do 29.5.2017 je nejnižší cena startovného, tak toho využijte!

  3. Sudetské Tojnárkovo Bloudění

  Posbírat všechny lampiony tratě s pevným pořadím kontrol na mapě, ve které máte zakreslený každý kamínek, dokáže skoro každý. Co takhle vyzkoušet si vyšší level? Dokážete sami sobě naplánovat trasu, kterou oběhnete v daném časovém limitu, v páteční noční etapě za dvě hodiny, v sobotu v limitu pěti hodin a v neděli do čtyř hodin, ovšem na reprintu historické mapy z roku 1850?
  Krušnohorský rogainingový klub Litvínov pro vás na víkend 31. 3. až 2. 4. 2017 připravil tři rogainingové závody v atraktivním terénu pískovcových skal Tisé, Sněžníku a okolí. Na našich webových stránkách už najdete jak rozpis, tak on-line systém pro příjem přihlášek. Přihlásit se můžete i na jednotlivé etapy zvlášť.
  Pořadatelé STB se těší na vaší účast.

  Brutus Extreme Orienteering 2017

  První letošní závod ve dvouetapovém rogainingu na 6 a 4 hodiny se blíží. Tradiční jarní akce Brutus Extreme Orienteering proběhne o víkendu 11. a 12. 3. 2017. Tentokrát se akce znovu vrací do svého původního prostoru, tedy do Vizovických vrchů. Do prvního termínu přihlášek zbývají již jen 2 dny, tak neváhejte a přihlašujte se. Je to jedinečná příležitost potrénovat na závěr letošní sezony, kdy v obdobném terénu stejní pořadatelé uspořádají Mistrovství ČR v horském OB. Více informací o letošním Brutusu najdete na stránkách závodu.

  Pořadatel MČR v ROGAININGU 2017 se našel

  Závod proběhne 24. – 25.6.2017 v prostoru MS z roku 2012 – západní Krušnohoří s centrem v Šindelové. Webové stránky byly spuštěny rogaining2017.cz. Bylo by škoda narušit tradici těchto závodů, sehnali jsme příslib povolení vlastníků lesa a pouštíme se urychleně do příprav. Budeme se těšit na vaši podporu svou účastí. Můžete očekávat hluboké rozsáhlé lesy s terénními pozůstatky po bohaté hornické činnosti, travnaté louky, kde dříve stávaly živé vesnice, tmavá rašeliniště porostlá téměř neprostupnou kosodřevinou, ale také krásné výhledy ze skalek a romantická údolí s bublajícími potoky.
  Ilona Kolovská

  Beniamin Rogaining,

  další z tradičních polských rogainingů u naší severní hranice, tentokrát denní na 6 hodin, pořádá PTTK Strzelin v sobotu 18. března

  Krakonošův trek zima

  Přihlášky za nejnižší startovné do 23.1.2017 - sněhu je dost, tak neváhejte

  Brutus 2017

  Na jubilejní 20. ročník se oblíbený Brutus opět odehraje v rodných Vizovicích, centrum bude na Revice (centrum MČR OB 2007). Bližší informace jsou na webu http://brutusorienteering.blogspot.cz/

  L´infernou

  Rogaining se 100 kontrolami (všechny jednobodové) a časovými limity od 24 po 1,5 hod v jižní Francii pro maximálně 250 účastníků od 29. do 30. dubna. Historická katarská oblast (proti katarům byla vedena jediná křižácká výprava na území Evropy) s množstvím historických památek. Bližší informace, bohužel jen ve francouzštině, najdete na stránce http://infernou2013.wixsite.com/infernou2015

  VokoBer(g) 2017

  28. 1. 2017 pořádáme třetí ročník zimního orientačního závodu v Českém středohoří. Veškeré detailní informace naleznete na našich webovkách. Opět použijeme rogainingový způsob hodnocení kontrol (rozdílné bodové hodnocení jednotlivých kontrol). Pro méně zdatné jsme snížili minimální počet kontrol na 4 (cca 40km), ale maximum bude letos dosažitelné jen velmi těžko :-). Vylepšili a propracovali jsme servis pro závodníky nejen na základně, ale i na vrcholu Milešovky. Veškeré info i možnost registrace najdete na sponateplice.cz, a to pod tlačítkem s názvem závodu VokoBer(g). Těšíme se na vaši účast a věříme, že loňské pole závodících dvojic se opět rozroste i přes náročnost závodu a stane se tak zajímavým zpestřením zimního období pro odhodlané sportovce.
  Martin Richter, SPONA Teplice
  « 1 8 11 12 13 14 15 16 17 21 27 »