Česká asociace rogainingu a horského orientačního běhu

 • ČAR info 2020/05-1

  Stále se nevzdávám. Letošní MČR v rogainingu bychom podle aktuálně plánovaného harmonogramu rozvolňování v termínu 20-21. 6. uspořádat mohli, i když ve zjednodušené variantě. Mj. bychom zatím museli stanovit limit 100 startujících pro každou vlnu (6H, 12H a 24), což není problém.
  Počítal jsem, že se povltavské kempy poperou o nabídku hostit 200 osob ještě před prázdninami, ale kupodivu nás nikde nechtěli. Nyní počítáme se třemi variantami:
  1) zastupitelstvo obce Hříměždice odsouhlasí pronájem tábořiště u Kujalova lomu, pak by proběhnul téměř klasický rogáč se stany. Určitě ale nebude Hash House (nejsme schopni dodržet všechny hygienické požadavky) a nejspíš ani pozávodní guláš (výdej 100 porcí z okénka by trval dlouho). Zvažujeme drobné zlevnění startovného.
  2) pokud neuspěju, pohledám dále, bych našel nějaké tábořiště
  3) kolem 21. května začneme připravovat plán C, minimalistickou variantu se startem/cílem “z parkoviště“. Prezentace/vyčítání z auta, bez tisku lístečků a vyhlašování, výsledky jen na webu. Šatny ve vlastních vozidlech, pokusíme se zajistit úschovnu věcí pro lidi bez aut.
  Tak doufejme, že vláda započaté rozvolňování zas nezarazí. Já v nejbližší době připravím web závodu, zrušit ho můžeme vždycky.

  23. Brutus Extreme Orienteering - rozpis

  ... i když ještě nezačala pořádná zima, zveme Vás na první jarní víkend na Rožmitálsko - zatím to vypadá na to, že kompletně celý závod bude tentokrát netradičně v lese - centrum je v Hutích pod Třemšínem, termín 21.-22.3., byl zveřejněn rozpis a můžete se přihlašovat!

  Vokoberg

  Závod je to rogainingový tak napůl, ale 24 hodin zážitků v krásném zimním středohoří můžu zaručit. Šestý ročník má centrum opět na hradě Doubravka v Teplicích a pořádají ho nadšenci kolem Martina Richtra z oddílu Spona Teplice. Mapu si člověk musí vzít vlastní a dovoluje se i GPS. Další pravidla víceméně už kopírují ta rogainingová, jak si můžete přečíst zde. Přihlášky jsou do 21.1. 2020.

  Krakonošův trek

  17. ročník Krakonošova zimního treku bude 15. - 16.2.2020 opět v Krkonoších.

  HROB je za námi

  V klasickém dušičkovém počasí proběhlo MČR v horském orientačním běhu v širokém okolí Radvanic. Jednotlivé i celkové výsledky jsou ke stažení na webu závodu, stejně tak mezičasy z jednotlivých etap. Můžete také zakreslovat postupy na playmap nebo si prohlédněte rubriku ztrát a nálezů na webu závodu. Pořadatel děkuje všem zúčastněným slušným závodníkům a chce pokárat ty neslušné co za sebou neumí zavírat vrátka a lezou do privátů!!!

  HROB se blíží

  Na přihlášku za základní startovné na nadcházející tradiční podzimní závod zbývá posledních 14 dní a kromě malých změn v rozpisu zveřejněných na webu závodu bych chtěl upozornit na pomalu docházející sobotní večeře v areálu Radvanické ZŠ, jejichž počet je omezen na 200 porcí. Na stránce závodu můžete najít kromě jídelníčku také předběžné délky tratí a brzy se objeví i ukázky mapy a další informace k závodu.

  Krakonošův trek

  18. ročník letního Krakonošova treku bude 5. - 6. 10. 2019 v Suchém Dole v Broumovské vrchovině. Jedná se o dvoudenní horský orientační pochod - běh dvojic s povinným vybavením podle mapy a přespáním v přírodě formou scorelaufu.

  MČR v horském OB 2019

  Po loňské krkonošské výzvě zavítá letošní šampionát v horském orientačním běhu o něco níže a jen o malý kousek na východ do zdánlivě hluchého prostoru mezi Trutnovem a Adršpachem. V okolí Radvanic se můžete těšit na podhorské terény s velkým množstvím kamenů a skalek, na strmé svahy Jestřebích hor, ale také na louky a pastviny českého pohraničí. Vyjma nejkratších tratí se dostanete i na dosah Adršpašského i Teplického skalního města. Na stránkách závodu si můžete prohlédnout nějaké fotky z terénu a jelikož jsme dali už dohromady i rozpis, můžete se začít i přihlašovat. Přímo v centru závodů bude k dispozici i jednoduché ubytování v tělocvičně a třídách zdejší základní školy a díky ochotě jejího ředitele bude zajištěno i stravování v podobě večeří s výběrem z několika jídel a snídaní. Stravu i jídlo prosím také objednávejte v přihláškovém formuláři. Pořadatelé z OK 99 Hradec Králové se na vás již těší.

  MČR v rogainingu 2019

  Letošního Českého rogainingového šampionátu se zúčastnilo 214 soutěžících, 107 v mistrovské čtyřiadvacetihodinovce a zbytek v doprovodných závodech na 6 a 12 hodin. účastníci z 9 zemí (Čechy, Slovensko, Polsko, Německo, Itálie, Lotyšsko, Velká Británie, Rusko a dokonce Lucembursko) se museli vypořádat s extrámně strmými svahy i tropickými teplotami (v neděli bylo skoro 40°C). Ve výsledcích závodu zjistíte, že mistrovské tituly v hlavních kategoriích získali Miroslav Seidl a Václav Král (MO), Jana a Aleš Balcarovi (XO) a Lenka Stolinová s Kamilou Trojtlovou (WO). Prohlédněte si postupy jednotlivých týmů a fotogalerii.

  WRC 2022

  Mistrovství světa v rogainingu v roce 2022 bude v České republice. V hlasování zástupců členských států IRF získala kandidatura ČAR převahu 15:5 oproti kandidatuře Ukrajiny. Během letních měsíců se tedy pustíme do příprav WRC 2022. Česká republika si drží cyklus 10 let na pořadatelství Mistrovství světa:
  2002 Lesná - Český les
  2012 Přebuz - Krušné hory
  2022 Paprsek - Kralický sněžník a Rychlebské hory
  « 1 7 8 9 10 11 12 13 14 21 27 »