Česká asociace rogainingu a horského orientačního běhu

 • ČAR info 2024/06-2

  1) Blíží se vrchol domácí rogainingové sezony, MČR v Radvanicích. Zveme všechny, včetně opozdilců, k dohlášení, popř. k účasti na otevřeném zasedání prezidia ČAR. To se uskuteční v pátek večer po 20:00 ve stanu Hash House, poblíže výčepu piva z pivovaru Ovipistán. Ti, co mne znají, ví, že já se do němoty určitě neopiju :-).

  2) Letošní MČR HROB spustilo webové stránky, včetně registrace a parametrů chystaných tratí.

  ČAR info 2024/06-1

  1) Neváhejte a hlaste se na letošní MČR v rogainingu, které se poběží v atraktivním terénu CHKO Broumovsko a polského příhraničí.

  2) Jelikož se o pořádání MS 2027 přihlásil jen jeden zájemce, je téměř jisté, že závod se bude konat v odlehlé části jižní Austrálie. Můžete si v předstihu prohlédnout základní info z oficiální žádosti. A jako bonus vám pořadatelé posílají návod, jak provozovat hash house, včetně receptů pro inspiraci.

  3) Přípravy Tojnárkova Bloudění 2025 zdárně pokračují, už mi zbývá oběhnout jen posledních 12 kontrol z 59. Fotogalerie z úvodního probíhání nabízí snímky přírodních krás, včetně dvounohých. Webové novinky přináší detailní popis setkání s otužilou nudistkou, která chce v dubnu vlastním tělem podpořit náš závod :-).

  ČAR info 2024/05-1

  1) 21 týmů se přihlásilo na 1. Kočkogaining. Přihlášky pořád bereme, přijeďte zvýšit konkurenci. Velký souboj se očekává v kategorii MIX, o výsledku může rozhodnout ledacos, třeba špatné namazání :-).

  2) Movitější váhavci se do konce června mohou dohlásit na ME v Estonsku za startovné o 20 € vyšší.

  3) Až na říjen je naplánován závod/výlet po rozhlednách, ale už teď si ho můžete zapsat do kalendáře.

  4) Spustil jsem web Tojnárkova Bloudění 2025. Pilně sbírám fáborky letošní a už mám ověřenou i třetinu kontrol budoucích. Asi naposledy dáme shromaždiště do areálu kláštera v Oseku (domluveno), tak to nepropásněte.

  ČAR info 2024/04-3

  1) Kdo si střihnul sobotní pětihodinovku Drsoň/Měkoň, určitě nelitoval. Včetně mé maličkosti, která se asi neměla nechat umluvit k výsledkové sebevraždě, tj. přejet vlakem co nejdál od cíle, vymést ty nejvýchodnější kontroly a pak nestihnout limit... Zážitky na kontrolách a občerstvení v cíli mi všechny útrapy vynahradily.

  2) Do zítřka můžete využít přihlášky za nejnižší startovné. Souhrnnou platbu za všechny týmy uhradí ČAR, jen je třeba obratem (do 1. května) zaslat ID týmu z přihlášky na email: miroslav.seidl@rogaining.cz
  P.S. Monika Krejčíková se nabízí jako doplněk týmu, na místě bude k dispozici, ale zatím nemá s kým jít. Zdůrazňuji jít, ne běžet!

  3) Moravský Kočkogaining zatím nalákal jen skalní rogainery. Třeba vás rozhoupá informace, že ceny vítězům poskytne lokální Svatojakubský pivovar Hluboké.

  4) Také přihláškový systém MČR v rogainingu čeká na váš tým.

  5) Kolektiv pořadatelů extrémních závodů si již mezi sebou rozporcoval termínového medvěda:
  • 15. 3. 2025 Skrýše, centrum v pivu zaslíbené Chříči
  • 23.-24. 3. 2025 možná kulatinový Brutus Extreme Orienteering
  • Neznámý termín ZLOM – OB maraton po vracovských písečných dunách
  • 11.-12. 4. 2025 Noční Můry
  • 25.-27. 4. 2025 11. Sudetské Tojnárkovo Bloudění, naposledy v Oseckém klášteře
  • 21.-22. 6. 2025 MČR v rogainingu na Potkávárně v Jizerkách
  • 5.-6. 7. 2025 MS v rogainingu, Quintanar de la Sierra, Španělsko
  • 5.-6. 10. 2025 23. letní Kraktrek

  ČAR info 2024/04-2

  1) Počasí letošnímu Tojnárkovu Bloudění relativně přálo. Skutečnost byla lepší než předpověď, přesto si závodníci užili sněhových závějí na hřebenech a studeného posezení během sobotního koncertu v chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Podobně jako diváci na tom byli též účinkující a nástroje. Mám povoleno volně šířit ukázku jedné písně
  A taky tu mám pro zájemce výsledky, mapy a postupy letošního STB.

  2) Na dvouetapový 1. Kočkogaining se zatím moc lidí nepřihlásilo, pořadatelé proto prodloužili Přihlášky za nezvýšené startovné. .

  3) Rovněž rogainingové Mistrovství Evropy v estonském Misso zatím netrpí přetlakem přihlášek českých týmů. Přitom podle dosavadních zkušeností (citace Z. K., hádejte, kdo to je .-)), jsou tamní terény krásně divoké a s minimem zásahů civilizace. Za nejnižší startovné jsou přihlášky do 30.4. (platba do 6. května).

  ČAR info 2024/04

  1) Externí pozorovatelé to se sledováním letošních Nočních můr neměli jednoduché, všichni závodníci ale do cíle dorazili. Podle výsledků první čtyři dokonce ve stejné minutě.

  2) Ještě na poslední chvíli se snažím nalákat další účastníky letošního Tojnárkova Bloudění, které se bude konat o víkendu 19. až 21. dubna v Oseku. Zatím se vás moc nepřihlásilo, hlavně u sobotního koncertu hrozí místo finančního příspěvku na klášter spíš návštěvnický a finanční krach :-(.
  Během závodu můžete získat až tři mapy s více než šedesáti kontrolami. Určitě je nestihnete obejít všechny, ale doporučuji si na ně udělat výlet někdy později, viz fotogalerie . Objednávky jídla již budu muset uzavřít, nahlásit a zaplatit, ale přihlášky ponechávám dál otevřené za původní startovné.

  ČAR info 2024/03-2

  Letošní sezóna se pomalu rozbíhá, a jde jí to bez diskusí mnohem rychleji než mně :-). ZLOM už je úspěšně za námi, další akce klepou na dveře:

  1) Tradiční souboj mapařů s keškařema Skrýše se odehraje již zítra v okolí obce Úterý na Plzeňsku.

  2) Na Moravě se zatím moc rogainingů nekonalo, nenechte si proto ujít 1. Kočkogaining v oblasti východní Křižanovské vrchoviny. Dvouetapový závod bude spojený s oslavou narozenin hlavní organizátorky, já jí trošku pomáhám s přípravami.

  3) Kdo si chce zaběhnout letošní Noční můry, nechť je v pondělí 25. 3. ve 22:00 v pohotovosti, by se stihnul přihlásit dřív než jeho 201. konkurent.

  4) Na webu Tojnárkova Bloudění přibyly informace o sobotním koncertu skupiny HMLISTO. Zajistěte si včas pomocí přihláškového systému vstupenky, ať nepřijdete o výjimečný hudební zážitek v nádherných kulisách oseckého klášterního kostela.

  ČAR info 2024/03

  1) První extrémnější proběhnutí nabízí již příští sobotu 2. března ZLOM 2024 v okolí Zlína. Přihlášky už sice oficiálně skončily, ale pár map pro váhavé střelce se ještě najde.

  2) V neděli 17. 3. si to při závodě Skrýše opět rozdají závodníci s mapou a buzolou proti uživatelům GPS.

  3) Konečně máme doprogramovány přihlášky Tojnárkova Bloudění a můžeme zveřejnit rozpis.

  4) Navštívit můžete rovněž web rogainingového Mistrovství Evropy v Estonsku.

  5) Noční můry vyletí vzápětí po tradiční kontrolní exovce piva v pátek 5. 4. z Lokte.

  6) 27. dubna si můžete proběhnout nebo projet na kole dolní Posázaví během 10. ročníku závodu Drsoň/Měkoň.

  ME v Estonsku

  Pořadatelé letošního Mistrovství Evropy v rogainingu spustili (27.2.) oficiální stránky ME https://erc2024.rogain.ee a dnes také přihlášky (aktuálně prvních 7 týmů). Záznam v kalendáři závodů tak již obsahuje aktuální údaje. Věřím, že ani české týmy si nenechají tuto akci uniknout a vyrazí si vychutnat krásu obtížně prostupných estonských lesů...

  Skrýše 2024


  I letos budou Skrýše, 15. ročník! A to už za necelý měsíc 17.3. v Úterý v neděli! Kontroly letos budou v Karlovarském i Plzeňském kraji!  Poběží se v lesích mezi Teplou a Úterým. Shromaždiště v Úterý v Turbovně úterského spolku Bárt. V terénu je několik velice zajímavých orienťáckých oblastí - zlatokopecké jámoviště v Křiveckém lese, strmá údolí Úterského potoka a jeho přítoků, divoké lesy Tepelské pahorkatiny či stolové hory Sepusky a Stěnského vrchu (761 mnm). Pro orienťák jde o dosud neobjevený terén.

  Úkolem je najít, co největší množství skrýší ve čtyřhodinovém limitu. O úspěchu rozhoduje strategické myšlení, schopnost nalézt optimální trasu od skrýše ke skrýši, umění pohybu terénem a fyzická připravenost.

  Více info: https://skryse.blogspot.com/

  « 1 2 3 4 8 15 22 29 »