Česká asociace rogainingu a horského orientačního běhu

• MČR HROB

Tým Inov8tujem Bořanovo sádlo, vítězi kategorie HH: Jan Procházka a Jan Šedivý, měl po dvou dnech, více jak 52 km a 383.13 minut v cíly náskok skoro 6 a půl minuty na druhý tým mapy.cz (Pavel Kubát a Petr Losman), třetí klacky.cz (Tomáš Udržal a Štěpán Skripnik) ztráceli už 45 minut. Kategorii DD ovládl jasně tým Nounejms (Radka Brožková a Michaela Gomzyk Omová), druhý tým Chvostoskoci (Šárka Svobodná a Dominika Plochová) ztrácel půl hodiny, třetí tým A jsme v tom (Denisa Kosová a Jana Knapová) ztrácel skoro 70 minut. Smíšenou kategorii HD vyhráli Matrasovi (Kateřina a Tomáš), druhý Nisa tým (Ďuňďa a Tereza Zuzánkovi) ztrácel necelých 6 minut. Třetí v cíly Wombats (Dana Šafka Brožková a Jan Šafka) ztráceli hodinu. V kategorii veteránů HH40 zvítězili Vykradači HROBů (Aleš Stránská a Martin Vacek), veteránky vyhrály Divy (Dana Hrstková a Iva Švecová). Smíšené veterány vyhrálo Rajče (Zdeněk Rajnošek a Zuzana Čechová). Horský víkend v Moravském krase dokončilo celkem 171 týmů. Všechny informace, zajímavosti, mapy naleznete na stránkách závodu. Pro zajímavost nejdéle byl v lese team Knedlíků s časem 1 018 minut, 17 hodin v lese, a oba dva dny dobíhali už za tmy!

Hroby

Ve druhém termínu nejen, že je startovné dražší (+200kč), ale z důvodu tisku, už nemusí zbýt mapy na každého! Tak neváhejte a hlaste se! Zážitky budou velké!

MČR HROB

K dnešnímu dnu je přihlášeno 185 dvojic závodníků. Termín přihlášek vyprší už za 5 dní! Není už příliš času váhat nad přihláškou. Přihlásit se můžete přímo tady. A už byly odtajněny parametry tratí. Na ty nejdrsnější čeká o víkendu 52 km a přes 2 km převýšení. A na ostatní? Na stránkách také můžete přečíst rozhovor se stavitelem tratí, shlédnout video, co ten Hrob je zač, a plno zajímavých informací. A pozor! Nemáte s kým běžet a přesto byste rádi běželi? Nevadí! Máme pro Vás burzu parťáků! Třeba tam najdete parťáka na závod nebo i na dýl? ;-)

WRC 2012 Přebuz

Ve dnech 31. srpna až 1. září proběhlo v okolí obce Přebuz v Krušných horách 10. Mistrovství světa v rogainingu. 10. Mistrovství světa v rogainingu se uskutečnilo 31. 8. až 1. 9. 2012 v Přebuzi v Krušných horách. Na webu závodu najdete výsledky, zakreslené postupy vítězů a fotky pořízené pořadateli i závodníky.
    Čeští závodníci se v poli startujících neztratili a vybojovali 2 mistrovské tituly a 4 stříbrné medaile.

MČR v rogainingu 2012

Náročný závod, nádherný terén, těžké kontroly, brodění Ploučnice... Pěkný hash house a super počasí. Gratulujeme všem, kteří dokončili. Výsledky najdete na webu MČR 2012

Poslední informace k MČR v rogainingu 2012

Na webu byly zveřejněny pokyny a zaktualizován seznam přihlášek. Stále je možné se dohlásit či si objednat snídani a jídlo.

Aktuálně je přihlášeno 226 závodníků ve 109 týmech z 12 zemí světa (Austrálie, Bulharsko, Česká republika, Estonsko, Německo, Lotyšsko, Nizozemí, Polsko, Slovensko, Jihoafrická republika, Ukrajina a Velká Británie).

Počty týmů v jednotlivých kategoriích: MJ24 - 2, WJ24 - 2, MO24 - 18, MO12 - 7, MO6 - 3, WO24 - 9, WO12 - 1, WO6 - 2, XO24 - 21, XO12 - 5, XO6 - 9, MV24 - 7, MV12 - 1, WV24 - 7, XV24 - 10, XV12 - 1 a XV6 - 4.

Počasí nám snad bude přát.

Těšíme se na Vás!

Stav přihlášek na MČR v rogainingu 2012

V prvním termínu přihlášek se přihlásilo celkem 89 týmů z 11 zemí světa (Austrálie, Bulharsko, Česká republika, Estonsko, Německo, Nizozemí, Polsko, Slovensko, Jihoafrická republika, Ukrajina a Velká Británie). Na větší účasti cizinců má nejspíše zásluhu Mistrovství světa v rogainingu, které se bude konat na konci srpna v Krušných horách.

Kdo stále neví, zda-li přijet či ne, tak toho zkusíme přesvědčit pozvánkou. Přihlašování je stále otevřené (za zvýšené startovné).