Česká asociace rogainingu a horského orientačního běhu

 • Jarní Karpattrek zrušen

  Mail od Jaira:
  Mili priaznivci prirody a Karpattreku, je mi to velmi luto, ale povodne planovany termin treku musime z organizacnych a casovych dovodov zrusit. Verim ale, ze tymto ziskame cas a snad aj viac dobrovolnikov na pripravu jesenneho terminu, aby tato pekne tradicia na Slovensku nevymrela. Uhradene ucastnicke poplatky budeme v priebehu najblizsieho tyzdna-dvoch posielat spat. Verim, ze sa nam jesenny termin podari a ze sa ozve pripadne niekolko dalsich nadsencov, ktori by si zobrali pod kridla nejaky dalsi termin tak, ako to byvalo kedysi. Verim, ze sa na jesen vidime!Pekny den Jaroslav 'Jairo' Kapšo

  Karpattrek v Malé Fatře

  ve dnech 19.-20. května pořádá Jairo ve Fačkově.

  Jedná se o klasický sportovní trek ve formě dvoudenního rogainingu na 8 a 6 hodin, s povinným vybavením a bivakem na neznámém místě.

  Bližší informace na stránkách pořadatele, první termín přihlášek do konce března.

  Byli jsme tam předloni, bylo to fajn.

  Jaro je tu a s ním i první akce

  Začal březen a s ním se chystají i tradiční akce, kde místo pohybu na lyžích již budeme běhat, chodit, lézt a plazit se. Akce začínají již tento víkend.
  03.03.2012 - Skrýše 2012 - již tradiční jarní akce v okolí Plzně, kdy se utkají 2 navigační techniky - klasická mapa s buzolou a navigace pomocí GPS.
  10.-11.03.2012 - Brutus Extreme Orienteering - dvoudenní rogaining na 6 a 5 hodin v údolí Sázavy v dolním Posázaví.
  20.-21.04.2012 - Noční můry 2012 - navigačně dobrodružná akce v Povodí Střely, jejiž stěžejní část probíhá přes noc.
  Tak neváhejte a přihlašte se, rádi vás tam uvidíme.

  Zimní Krakonošův trek

  O víkendu 25. až 26. února se v Krkonoších uskuteční již 9. ročník Zimního Krakonošova treku. Zatím je přihlášeno 22 dvojic, které budou muset během dvou dnů zvládnout tratě o délce 30 nebo 50 km (vzdušnou čarou) s tradičně extrémním převýšením.

  Skirogaining 2012

  14. ledna se v Klínech v Krušných horách uskutečnil 2. ročník Česko-německého přeshraničního skirogainingu. Na start šestihodinového závodu se postavilo 138 odvážlivců, z toho 97 z Čech a 41 z Německa. Ze 63 družstev jich po svých do cíle dorazilo pouze 59, 29 týmů nestihlo limit.

  V hlavních kategoriích zvítězili Jan Kopáček a Tomáš Matras (MO), Grammlich Christiane a Holfeld Christina (WO) a Hinkel Udo a Hinkel Katja (XO). Více ve výsledcích závodu.

  WRC 2012

  10. Mistrovství světa v rogainingu bude letos pořádat Česká asociace rogainingu a horského orientačního běhu. Závod odstartuje 31. srpna v Přebuzi Krušných horách, veškeré potřebné informace najdete na webových stránkách závodu. Přihlásit se můžete pomocí přihláškového systému, do 31. března ještě za základní startovné. Závodu se může zúčastnit každý, počet startujících je ale omezen limitem 1000 osob.

  Pořadatel MČR v rogainingu 2017 se našel

  Závod proběhne 24. – 25.6.2017 v prostoru MS z roku 2012 – západní Krušnohoří s centrem v Šindelové. Webové stránky byly spuštěny http://rogaining2017.cz/. Bylo by škoda narušit tradici těchto závodů, sehnali jsme příslib povolení vlastníků lesa a pouštíme se urychleně do příprav. Budeme se těšit na vaši podporu svou účastí. Můžete očekávat hluboké rozsáhlé lesy s terénními pozůstatky po bohaté hornické činnosti, travnaté louky, kde dříve stávaly živé vesnice, tmavá rašeliniště porostlá téměř neprostupnou kosodřevinou, ale také krásné výhledy ze skalek a romantická údolí s bublajícími potoky.
  « 1 8 15 22 25 26 27 28 29 »