• WRC2012
 • Entries
 • Seep
 • Novinky

  Další jazyky: en

  8.9.2012

  Vzal jsem si do parády finální výsledky a přepočítal skutečnou účast všech národů. Více viz graf účasti zemí a detailní přehled v excelu.

  7.9.2012

  Absolutní vítězové, bratři Ensaarové, zakreslili své postupy pomocí programu Route Gadget. Vyzýváme všechny ostatní týmy, aby své trasy rovněž zveřejnili. Porovnávání postupů mezi soupeři je vždy užitečné.
  Hlavní rozhodčí a jury schválili protokol závodu. Předběžné výsledky se tímto definitivně stávají oficiálními.

  6.9.2012

  Připravili jsme tabulku medailové úspěšnosti zúčastněných národů:

  Pořadí
  Země
  Zlaté medaile
  Stříbrné medaile
  Bronzové medaile
  1
  Rusko
  3
  1
  4
  2
  Ukrajina
  3
  0
  2
  3
  Česká republika
  2
  4
  0
  4
  Austrálie
  2
  2
  2
  5-6
  Estonsko
  1
  1
  0
  5-6
  Finsko
  1
  1
  0
  7
  Nový Zéland
  0
  2
  0
  8
  Lotyšsko
  0
  1
  3
  9
  Polsko
  0
  0
  1
  Týmu Baldwin-Quinn (AUS) byl dodatečně udělen titul „Nejlepší horníci Krušných hor“, neboť dokázali vydolovat zlato (v kat. XV) a stříbro (v kat. XO) i přesto, že všechny zdejší doly jsou už hodně dávno mimo provoz. Gratulujeme! :-)

  5.9.2012

  Na stránce Výsledků & statistiky přibyly mezičasy jednotlivých týmů seřazené podle pořadí v jednotlivých kategoriích.
  Bylo zprovozněno zakreslování postupů ze závodu pomocí programu Route Gadget. Zakreslete si svůj postup, stačí:
  1. zaškrtnout Draw your route = kreslit svůj postup
  2. Choose class/route = vybrat svojí kategorii
  3. Choose your name = vybrat svůj tým
  4. kreslit a pak se podívat jak běželi ostatní.
  Komu se nechce klikat, může využít svůj GPS log, návod k nahrání viz nápověda. Kdo tápe, nechť využije anglickou nápovědu, popř. českou nápovědu na webu www.obpostupy.cz.
  I dnes jsme do naší fotogalerie přidali nové fotky.

  4.9.2012

  Zkontrolovali jsme mezičasy a zjistili, že pouze u dvou týmů došlo k porušení pravidla "jedné minuty". Jejich výsledek jsme opravili a zahrnuli do nové webové stránky Výsledky & statistiky, na které kromě mezičasů najdete další zajímavé informace. Omrkněte, zda jste na některou kontrolu nepřišli jako první, porovnejte svou rychlost na postupu z kontroly na kontrolu se světovými šampióny nebo s vašimi konkurenty, podívejte se jak efektivní bylo plánování vaší trasy (viz pořadí podle bodů/km) atd. Čísla jako vždy zpracoval Jirka Hostinský, děkujeme.
  Když už jsme u statistiky - spočítali jsme, že závodu se zúčastnilo 697 závodníků ve 333 týmech z 28 zemí. Počty účastníků mírně narostly v sobotu, kdy jsme organizovali malý dvouhodinový minirogaining pro místní obyvatele, žurnalisty a doprovodné osoby. Zúčastnilo se ho 17 osob z 5 zemí, viz minirogainingová mapa a výsledky.
  A na konec - v naší fotogalerii WRC 2012 opět přibyly nové fotky.

  3.9.2012

  Opravujeme mezičasy a výsledky týmů, kterým nebyly započítány body z rozběhových kontrol kvůli nedodržení pravidla, že všichni členové týmu musí orazit kontrolu do jedné minuty. Uznáváme, že jedna krabička na kontrolách v bezprostředním okolí Hash House nemohla úvodní nápor zvládnout, přijměte prosím naši omluvu. Zároveň vyzýváme všechny týmy, kterým jsme body z první navštívené kontroly nezapočítali, aby se e-mailem ozvali na adresu: kaj@kaj.cz. Pořadí na medailových pozicích by ovlivněno být nemělo.
  Nyní běží třídenní lhůta na vypořádání protestů, ale též na analýzu postupů a mezičasů všech týmů. Případné odhalení nedovolené spolupráce může vést až k diskvalifikaci přistižených týmů. K dizpozici je nyní přehledná tabulka návštěvnosti kontrol.
  Zpracováváme též fotky od pořadatelů, postupně je zveřejníme ve fotogalerii WRC 2012. Vyzýváme všechny účastníky, aby nám poslali odkazy na své snímky, pořízené během závodu.

  2.9.2012

  Zveřejnili jsme předběžné výsledky.

  31.8.2012

  Dnes přesně v poledne vystartovalo více než 700 závodníků z 29 zemí celého světa na trať 10. Mistrovství světa v rogainingu. V sobotu 1. 9. v poledne se dozvíme kdo se stane mistrem světa v tomto extrémně vytrvalostním sportu. Předpoládáme, že vítězové tohoto 24hodinového závodu urazí nejméně 120 km a překonají extrémní převýšení, cca 2000 m.

  28.8.2012

  Mapa pro WRC 2012 je vytištěna. Pár statistických údajů o tomto rozsáhlém projektu:
  Plocha 300 km2, formát 60x43 cm, vytištěno na Tyvek. Měřítko 1:40000, E=10m. Nejvyšší bod Auersberg 1018 m, nejnižší bod řeka Svatava 490 m. 4400 km vrstevnic, 1770 km cest/silnic, 143 jezer a rybníků, 5 km2 bažin a 740 km potoků a řek. 5 km2 obydleného území a 42 křížů.
  Kartografické práce vygenerovaly 1706 souborů o celk. objemu 16,6 GB! Do tiskárny (Žaket) bylo odesláno 5 souborů v jednom - layout.ocd s map.ocd jako podklad, porosty zachycovaly další dvě podkladové mapy transparent yellow.ocd (paseky a mýtiny) a green .tiff (les). K tomu navrch ještě course setting OCAD file.
  Uznání patří všem kartografům, kteří se na tvorbě této mapy podíleli. Síť cest bylo nutno vyrobit manuálně, což obnášelo stovky kilometrů běhu, chůze a jízdy na kole. Mapovací práce provedli: Aleš Hejna - Olles maps (www.facebook.com/ollesmaps), Miroslav Seidl, Jan Tojnar, Martin Sajal, Jan Čech, Tomáš Švihla, Milan Bílý a Roman Horký. Jejich práci kresličsky popořili též Jakub Hulec, Josef Hejna a Milan Borovička. Díky moc, kluci!

  26.8.2012

  Provedli jsme další inventuru počtu přihlášených závodníků. Nyní registrujeme 741 účastníků v 354 týmech. Detailní přehled seřazený podle jednotlivých zemí najdete v distribučním grafu došlých přihlášek.

  25.8.2012

  Byly vydány poslední informace pořadatele před závodem. Můžete se zasnít nad maximálním možným počtem bodů, které můžete teoreticky získat, okouknout použité speciální mapové symboly, mapku závodního centra, informace o provozu Hash House a cateringu a další užitečné detaily.

  13.8.2012

  V souladu s tím, co jsme avizovali dříve, jsme dnes vyškrtli přihlášky všech neplatičů startovného. Startovní listina prořídla též kvůli odhláškám, nyní evidujeme 750 přihlášených závodníků v 358 týmech. Přehled počtu účastníků seřazený podle jednotlivých států si můžete prohlédnout v distribučním grafu.

  12.8.2012

  Do fotogalerie WRC 2012 jsem přidal pár fotek z prostoru oficiálního tréninku, jehož centrum bude v restauraci „U medvěda“ v Horní Blatné. Mají tam opravdu medvěda, který ovšem nekouše, jen se usmívá. V lese ovšem potkáte i kousací zvířátka, na široké cestě jsem vyfotil mladou zmiji. Australané jsou určitě zvyklí na mnohem horší havěť než je tento tvor s nebezpečností jen o něco vyšší než včela či vosa, přesto si dávejte pozor!

  11.8.2012

  Byl zveřejněn Bulletin #3. Upřesnili jsme v něm info o dopravě a pro velký zájem přidali jeden tréninkový den navíc - čtvrtek 30. 8.
  Týden před závodem ještě zveřejníme další detaily, např. počet kontrol, maximální dosažitelný bodový zisk, vysvětlíme zvláštní mapové symboly a další užitečné informace.

  9.8.2012

  Přichystali jsme pro vás meteoinformace z prostoru závodu.

  7.8.2012

  V pondělí 13. 8. hodláme nahlásit konečné počty objednaných triček WRC 2012 a necháme je vyrobit. Pokud chcete mít jistotu, že na vás nějaký kus zbyde, nejlépe i v odpovídající velikosti, neváhejte a objednávejte pomocí on-line formuláře. Zatím si můžete okouknout náhled.

  6.8.2012

  Pořadatelé WRC 2012 žádají všechny týmy, které dosud neuhradily startovné, aby tak učinily nejpozději do neděle 12. srpna, popř. nám nahlásili, že se závodu nezúčastní. Z České republiky se to týká pouze družstva č. 476 (Kučera, Kučerová), který se přihlásil, ale vůbec nereaguje na naše maily. Pokud některé týmy nebudou mít po 12. 8. vyrovnány své závazky vůči pořadatelům, znamená to pro nás, že nehodlají na našem MS startovat, a jejich přihlášku zrušíme.

  3.8.2012

  Právě dokončujeme Bulletin #3. Nejdůležitější informaci z tohoto dokumentu raději zveřejňujeme o pár dní dříve. Z důvodu malého zájmu o autobusovou dopravu zajišťovanou pořadatelem nejspíše zrušíme všechny plánované autobusové spoje a nahradíme je auty organizátorů. Všechny, kteří si zamluvili dopravu pomocí on-line formuláře: http://www.rogaining.cz/wrc2012/shop/?lang=cs zkontaktujeme mailem nebo je na nástupní zastávce odchytí pořadatel oblečený do trička WRC 2012. Dead line pro objednávání místenek je neděle 12. srpna 2012. Po tomto datu už budeme zájemce pouze registrovat a jejich žádost vyřídíme jen pokud budeme mít volnou přepravní kapacitu.

  14.7.2012

  Terénní práce v lese zas o něco pokročily, ve fotogalerii WRC 2012 si můžete prohlédnout další dávku fotografií závodního prostoru.
  Prosíme všechny případné zájemce o dopravu pořadatelskými busy do závodního centra a zpět, aby se registrovali pomocí formuláře WRC 2012 e-shop. V případě nižšího zájmu bude počet naplánovaných spojů zredukován a pořadatelé zajistí přepravu pouze těm, kteří si dopravu předem objednali.

  14.6.2012

  Spustili jsme WRC 2012 e-shop. Nyní si můžete objednat místo v autobusech organizovaných pořadatelem, tréninkovou mapu, popř. servis pro doprovodnou osobu či objednat triko WRC 2012 (jeho design brzy zveřejníme).

  13.6.2012

  Fotogalerie WRC 2012 byla doplněna o nové fotky.

  21.5.2012

  Někteří účastníci se odhlásili, nyní registrujeme 828 přihlášených účastníků ze 30 zemí. Podívejte se na distribuční graf přihlášených závodníků.
  Seznam přihlášených týmů je nyní možné roztřídt dle jednotlivých kategorií.

  10.5.2012

  V Bulletinu #2 byly zveřejněny doplňující informace o chystaném MS 2012. V nejbližší době zprovozníme on-line formulář, s jehož pomocí si budete moci objednat autobusovou dopravu do centra závodu a zpět, trika MS 2012 atp.

  2. 2. 2012

  Pro ty, kteří doposud nenašli vhodného partnera pro závod rogainingového mistrovství světa 2012, jsme zprovoznili seznamovací program SEEP= “Seek a partner”. Stačí vyplnit formulář a pak už jen počkat, až se ozve ten pravý/pravá :-).

  1. 2. 2012

  Včera, 31. 1., skončila fáze #2 a začala fáze č. 3. Celkově se přihlásilo 837 osob, tudíž žádný waitlist zatím není potřeba. Do 31. května bude probíhat alokace divokých karet IRF a národních asociací, přičemž se zdá, že ani nebude využito všech 150 zarezervovaných míst.
  Evidujeme několik týmů, které dosud nezareagovaly na výzvu k zaplacení startovného. Jejich přihlášku budeme nyní zpracovávat během fáze č. 3 s tím, že nyní budeme přijímat přihlášky v pořadí jak kdo zaplatí.

  2. 1. 2012

  16. prosince 2011 začala přihlášková fáze č. 2, která potrvá do 31. ledna 2012. Všechny týmy, zaregistrované během této etapy, budou zařazeny za týmy přihlášené během fáze č. 1. Pokud celkový počet zaregistrovaných závodníků překročí 850 osob (přihláškový limit minus 150 míst rezervovaných pro divoké karty), každý další tým bude umístěn na waitlist sestavený podle pořadí došlých přihlášek, dokud se neuvolní nějaké divoké karty. Dle WRC přihláškových kritérií mají přednostní právo startu týmy z tzv. under-represented rogaining countries (až do počtu deseti soutěžících, včetně těch již přihlášených), pokud se zaregistrují před koncem fáze č. 2.

  24. 12. 2011

  Všechny předkvalifikované týmy byly vyzvány k zaplacení startovného, několik z nich již dokonce obratem zaplatilo. Nyní se chystáme pozvat i všechny nepředkvalifikované týmy, které se zaregistrovaly během fáze #1. K datu 24. 12. 2012 registrujeme celkem 774 přihlášených závodníků, takže všichni by měli v nejbližší době obdržet pozvánku.

  16.12. 2011

  V minulých dnech došlo k výpadku webu MS 2012. Pokud se 14. 12. 2011 kdokoli z vás nebyl schopen přihlásit, ozvěte se nám a my vaší přihlášku budeme brát jako by byla podána během fáze #1.

  Všech 341 týmů zaregistrovaných během fáze #1 bude během několika týdnů pozváno k potvrzení přihlášky. Nyní již není kam spěchat, užívejte si zimy.

  Přejeme vám šťastné a veselé Vánoce a úspěšný start do nového roku.

  14.12. 2011

  Dnes skončí první fáze přihlášek. Počet přihlášených závodníků by neměl překročit 800. Pokud se tento odhad potvrdí, tak všechny týmy zaregistrované během fáze 1 budou pozvány, aby svou přihlášku potvrdily zaplacením startovného.

  6.12.2011

  Dnes, na začátku šestého dne od spuštění přihlášek jsme překročili číslo 500 zaregistrovaných závodníků. Paul Guard připravil pěkný grafický rozbor přihlášek WRC 2012, roztříděný podle jednotlivých zemí, a zároveň porovnání s přihláškami na WRC 2010. Díky, Paule.

  1.12.2011

  V 0:00 GMT byla spuštěna první fáze přihlášek na MS 2012. Všichni zájemci se mohou registrovat pomocí on-line Přihláškového formuláře.

  29.11.2011

  Byly zveřejněny předběžné informace o chystaném MS 2012. Přečtěte si Bulletin #1.

  11.11.2011

  IRF přijala Kvalifikační kriteria pro účast na MS 2012. Všechny žádosti o přihlášku budou přijímány pomocí online přihláškového formuláře, který bude zveřejněn v okamžiku startu přihlášek. Přihláškový proces proběhne ve třech fázích:
  Fáze #1 začíná 1. prosince 2011 v 00:00 Greenwich Mean Time (GMT). Během této fáze se mohou přihlašovat všichni zájemci. Pokud je vaše jméno uvedeno na seznamu předkvalifikovaných závodníků, budete organizátory vyzván, abyste svou přihlášku potvrdil zaplacením startovného. Pokud si myslíte, že jste nedopatřením vypadl ze seznamu předkvalifikovaných osob (PQE), ozvěte se na mail: jan.tojnar@rogaining.cz.
  Fáze #1 končí 14. prosince 2011 ve 24:00 GMT. Všichni, kdo chtějí využít výhodu přednostní kvalifikace, se musí zaregistrovat během fáze 1!

  Fáze #2 začíná začíná 15. prosince 2011 v 00:00 GMT a končí 31. ledna 2012. Všechny týmy, přihlášené během této periody, budou zařazeny na waitlist za týmy z fáze 1 v pořadí obdržení přihlášky. Pokud celkový počet přihlášených týmů během fáze 1 (včetně postů rezervovaných pro divoké karty) překročí limit počtu startujících, bude pořadí přihlášek nepředkvalifikovaných týmů určeno losem. Po 31. lednu tak pravděpodobně budeme mít 2 waitlisty, jeden obsahující evropské a druhý zámořské týmy.

  Fáze #3 začíná 1. února 2012. Všechny týmy, které se během této fáze zaregistrují, budou zařazeny do waitlistu za týmy z losování a fáze #2 v pořadí obdržených přihlášek.

  V případě jakékoli personální změny v týmu registrovaném během fáze #1 budeme ověřovat, zda tým neztratil PQE status. Všechny PQE týmy budou ve fázi 2 rovněž zahrnuty do slosování, ve kterém získají pořadí ve waitlistu, které bude rozhodovat o přijetí/nepřijetí přihlášky týmu v případě, že přijdou o svůj PQE status.

  06.06.2011

  Podívejte se na Fotogalerii s obrázky ze závodního prostoru.

  29.05.2011

  Byly spuštěny webové stránky závodu.

  Nabídka

 • Novinky
 • Výsledky
 • Fotogalerie
 • Route Gadget
 • Poslední info
 • Bulletin #3
 • Meteoinformace
 • Partneři WRC 2012