Česká asociace rogainingu a horského orientačního běhu

 • ČAR info 2022/09-4

  1) Na webu MČR HROB 2022 si můžete přečíst rozpis a prostřednictvím přihláškového systému se zaregistrovat, objednat pořadatelské jídlo, popř. vstupenky na prohlídku oseckého kláštera či večerní koncert.
  Stavba tratí rovněž pokročila. Zamyslel jsem se, co bych vám chtěl letos ukázat a vybral místa, která jste pravděpodobně ještě nikdy nenavštívili, nebo kam jsem se dosud nedostal ani já. Koncept tratí již nějakou dobu kvasí, dokonce jsem začal ochutnávat burčák obíhání terénu a olístečkoval polovinu kontrol. Vše nechám řádně uzrát, možná z toho i něco vydestiluju… A vy si to pak pěkně vypijete:-).
  A upozorňuji všechny, kdo nechtějí umřít hlady či umrznout pod širákem, nechť pozorně čtou webové instrukce. Stravování i nocleh budeme letos muset trošku organizovat.

  2) V sobotu 1. října vystartují ve Vrchlabí účastníci do první etapy již 21. ročníku letního Kraktreku. Ještě pořád je ve startovce pár míst volných.

  ČAR info 2022/09-3

  Podařilo se zajistit shromaždiště, pořadatelské stravování a několik možností ubytování. Tělocvična bohužel nebude. Letošní HROB bude ve znamení barokních tvarů, ale přihlásit se klidně mohou i osoby s vizáží gotické madonny (dvě n, ale t jen jedno). Cisterciácký klášter v Oseku nám nabídne prostory pro parkoviště, start sobotní etapy a 130 lůžek v přestavěných kobkách mnichů. Jakmile spustím přihlášky, budete si moci objednat nejen jídlo a nocleh, ale také sobotní prohlídku kláštera či večerní koncert Petra Linharta.
  Už jsem podnikl i několik výběhů do lesa. Do fotogalerie jsem mimo jiné dal i několik fotek dokumentujících drsnou krásu severních Čech. Strom, který si prostě řekl, že vyroste uvnitř betonového sloupu. Zázrak přírody, který byste asi nikde jinde nenašli, nám poslouží jako kontrola, a nejspíš ho nanominuji do soutěže “Strom roku”.
  Během sobotního probíhání jsem schytal pěknou bouřku. Mně ten slejvák neublížil, ale můj mobil se totálně utopil, takže se mi asi pár dní nedovoláte :-).

  ČAR info 2022/09-2

  1) Shromaždiště pro letošní MČR HROB se mi dnes podařilo domluvit v autokempu Osek pod Krušnými horami. Prodlouží si kvůli nám sezonu, chatky a bungalovy (nevytápěné) bude možno objednat v přihlášce, stejně jako stravenky na pořadatelské jídlo (rovněž předdomluveno).
  Další ubytování snad dojednám v sobotu, a pokud nepropukne šílenství covidové nebo Tojnarovo, mapu i tratě do závodního víkendu 5. – 6. 11. 2022 snad nějak narychlo vyčaruju. Potřebuji však sehnat pár dobrovolníků na přípravu (jeden až dva mapovací víkendy) a pořádání závodu. Zadarmo pořadatelům poskytneme nejen stravu, ale též vstup na koncert Petra Linharta v kostele Nanebevzetí Panny Marie (předběžně domluveno). Tož se mi hlaste.

  2) Pořadatelé letního Kraktreku vás zvou do Vrchlabí na 21. ročník, který proběhne o víkendu 1. - 2. 10. 2022.

  3) Spustil jsem webovky dalšího posledního ročníku Sudetského Tojnárkova Bloudění , zatím jen s úvodní upoutávkou. Po letech se vrátíme na Novou Ves, snad nás tentokráte pustí i do Německa.

  ČAR info 2022/09-1

  1) Třetí MS v rogainingu organizované v naší republice se vydařilo. Přes překážky kladené dnešní neklidnou dobou se závodu zúčastnilo necelých více jak 550 závodníků z 22 zemí světa. Nejpočetnější výpravou překvapivě nebyli Češi, nýbrž Lotyši.
  Kdyby některý tým chtěl obejít všech 86 kontrolních bodů, které pro ně stavitel Zbyňa Krejčík připravil, musel by zvládnout 130 kilometrů vzdušnou čarou a 7000 m převýšení k tomu. I ty nejzdatnější týmy tak musely část kontrol vynechat, aby se vyhnuly penalizaci za překročení čtyřiadvacetihodinového časového limitu. Ohlasy byly vesměs nadšené, atmosféra na shromaždišti báječná. Velké díky všem, kteří se na ní podíleli, ať už organizačně, nebo svou účastí.
  Výsledky MS už jsou nyní oficiální.

  2) V rámci mistrovství proběhnul tradiční mítink IRF. Prezident Matt Bixley referoval o připravované změně pravidel, že o zařazení do věkové kategorie by stejně jako u orienťáku rozhodoval rok a ne den narození.
  Já nadnesl myšlenku, že světový šampionát juniorských kategorií by neměl být 24hodinový, ale třebas šestihodinový. Předpokládám, že by se navýšila účast mladých, ještě nezničených tělesných schránek.
  Byli jsme informováni, že Mistrovství Evropy letos nebude, uskuteční se až v roce 2023 ve Finsku.
  Nejbližší světový šampionát proběhne v USA.
  Už poněkolikáté jsme neúspěšně zkoušeli vyřešit neobsazené místo Promotion Managera IRF. Zvažuje se, že by IRF tuto pozici, která má mj. na starosti webovky a jiná média, zaplatila na částečný úvazek.

  3) MČR HROB bude! Zatím je znám termín, 5. – 6. 11. 2022. Nápad na shromaždiště si zatím schovám v hlavě, držte mi palce, ať ho mohu brzo zveřejnit.

  ČAR info 2022/07-1

  1) V přihláškách MS v rogainingu přibývají už jen jednotlivé týmy. Evidujeme ale též zájem pár jedinců, kteří by rádi běželi, ale nemají s kým.
  První případ, osmnáctiletý Australan, původně chtěl běžet na výsledek s někým namakaným, nyní po prodělaném Covidu se spokojí i s někým méně soutěživým.
  Dále zájemce je zkušenější, přes 70 let. Francouz se zkušenostmi se závody ve Francii i Španělsku.
  Pokud máte zájem procvičit si jazyky, ozvěte se mi. Dám vás dohromady.

  2) V pátek15. 7. stopneme objednávky oficiálních triček WRC 2022. Zbývá již jen pár dní na objednání tohoto cenného suvenýru.

  ČAR info 2022/06-2

  1) V Hnátnicí úspěšně proběhlo Mistrovství České republiky v rogainingu. Výsledky závodu plus nějaké fotky najdete na webu závodu.

  2) Zítra končí možnost nejlevnějších přihlášek na doprovodný šestihodinový závod při rogainingovém MS 2022 .

  3) Byly spuštěny objednávky oficiálních triček WRC 2022. Závazné objednávky budeme přijímat jen do 15. 7. 2022, vzhledem k napjatému rozpočtu závodu objednáme jen minimum kusů navíc. Tož neváhejte a zajistěte si tento cenný suvenýr.

  ČAR info 2022/06-1

  Skončil první termín přihlášek WRC 2022 za nejlevnější startovné. Na webu MS v rogainingu 2022 byl zveřejněn Bulletin #3 s informacemi o doprovodném šestihodinovém rogainingovém závodě. Záměrem je nalákat závodníky, kteří si netroufají týrat tělo celých 24 hodin, ale rádi by zažili atmosféru světového rogainingového šampionátu. V ceně startovného je kromě mapy zahrnuto též parkovné, kempovné, půjčení čipu i pozávodní jídlo. Tož se hlaste.

  ČAR info 2022/05-2

  V úterý 31. 5. 2022 končí možnost přihlásit se na letošní rogainingový šampionát na Paprsku za nejnižší startovné. Pro ty, kteří se před začátkem podzimní sezóny nechtějí unavit na trati mistrovské čtyřiadvacetihodinovky, spustíme začátkem června přihlášky na doprovodný šestihodinový závod. Přihláškový formulář i veškeré informace o akci najdete na webových stránkách závodu.
  Sledujte též facebook šampionátu.

  ČAR info 2022/05-1

  1) Na webu Mistrovství světa v rogainingu 2022 byl publikován dlouho očekávaný bulletin č. 2. Trošku jsme poopravili časový program závodu a zveřejnili informace o pořadatelské dopravě do centra závodu a zpět.

  2) Přihlášky letošního MČR v rogainingu se zatím plní jen pomalu. Dle stavitele závodu se můžete těšit na 64 kontrol, které můžete všechny oběhnout, pokud zvládnete 140 km během 24 hodin.

  ČAR info 2022/04-4

  Reportáž z letošního Sudetského Tojnárkova Bloudění dnes odvysílala ČT Sport v rámci pořadu "Sport v regionech".
  Po zkušenosti s loňským rozhlasovým interview, kdy mne redaktor utnul, jsem se snažil mlít co nejrychleji, abych řekl vše, co mám na srdci. Nakonec to myslím dopadlo docela dobře. Zdařilý byl jak výběr týmů pro interview, tak i odhad, kde stihneme nafilmovat lidi v terénu. Povedlo se to dokonce na třech místech během jedné hodiny :-).
  « 1 2 3 4 5 6 8 14 21 27 »