Česká asociace rogainingu a horského orientačního běhu

 • European Rogaining Championships 2023

  Pořadatelé 19. mistrovství Evropy vydali druhý bulletin , kde mj. zveřejnili termíny a ceny přihlášek (ceny za člena týmu):
  do 31.1.2023    80€     1.2.2023 – 30.4.2023    95€     1.5.2023 – 30.6.2023    105€     1.7.2023 – 31.8.2023    125€      
  Přihláškový systém se má spustit 1.1.2023

  ČAR info 2022/11-1

  Uplynul více než týden od zveřejnění výsledků MČR HROB 2022. Jelikož už nepřichází žádné reklamace, od teďka považujeme výsledky závodu za oficiální.

  Ze zvědavosti jsem si udělal statistiku GPS záznamů z krátké, ale intenzivní přípravy závodu. Od 7. září jsem se vydal do lesa 31x (započítal jsem i pozávodní domapování cesty nad Lomem), Sádlo 3x. Celkem jsme obrazili více než 500 km a v terénu strávili téměř 100 člověkohodin, viz souhrn probíhání. Další desítky hodin zabralo kreslení, domlouvání centra atp., doprava... Docela zázrak, co všechno se dá za necelé dva měsíce stihnout, ale ten stres už bych fakt znova zažít nechtěl.

  Nicméně akci se i přes pár zádrhelů úspěšně podařilo uspořádat a nepřetržitá hrobová tradice může pokračovat příští rok ve Šternberku.

  ČAR info 2022/10-2

  První termín přihlášek MČR HROB za zvýhodněnou cenu končí v neděli 23. 10., nezapomeňte zaplatit. V pondělí uzavřeme objednávky pořadatelských jídel, a budeme je muset zaplatit restauraci Stropník. Jednočlenný organizační tým si jednohlasně odhlasoval, že pořádání si bude maximálně zjednodušovat. Kdo nezaplatí objednané, tomu jeho objednávku škrtneme, a může přijít i o objednané ubytování.
  Přihláškový systém MČR HROB 2022 zatím eviduje 115 týmů. Možná jsem neskromný, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby náš HROB byl ještě víc masový :-). A vyhlašuji akci „Přemluv bábu!“, jinak příští rok kategorie 60+ vypisovat nebudeme.

  ČAR info 2022/10-1

  Na webu MČR HROB 2022 byla zveřejněna tabulka s předběžnými délkami tratí. Vzdálenost jsem měřil vzdušnou čarou, převýšení po čáře “ideálního postupu”, což byl většinou ten, který mne napadl jako první :-). Snažil jsem se, aby tratě nebyly moc brutální, ale na hřeben se prostě obíhačkou po vrstevnici nedostanete.

  Každý si teď může vybrat trať, která nejlépe odpovídá jeho fyzickým schopnostem, tak neváhejte a hlaste se. Start závodu na nádvoří kláštera (a pivovaru) moc často nezažijete.

  ČAR info 2022/09-4

  1) Na webu MČR HROB 2022 si můžete přečíst rozpis a prostřednictvím přihláškového systému se zaregistrovat, objednat pořadatelské jídlo, popř. vstupenky na prohlídku oseckého kláštera či večerní koncert.
  Stavba tratí rovněž pokročila. Zamyslel jsem se, co bych vám chtěl letos ukázat a vybral místa, která jste pravděpodobně ještě nikdy nenavštívili, nebo kam jsem se dosud nedostal ani já. Koncept tratí již nějakou dobu kvasí, dokonce jsem začal ochutnávat burčák obíhání terénu a olístečkoval polovinu kontrol. Vše nechám řádně uzrát, možná z toho i něco vydestiluju… A vy si to pak pěkně vypijete:-).
  A upozorňuji všechny, kdo nechtějí umřít hlady či umrznout pod širákem, nechť pozorně čtou webové instrukce. Stravování i nocleh budeme letos muset trošku organizovat.

  2) V sobotu 1. října vystartují ve Vrchlabí účastníci do první etapy již 21. ročníku letního Kraktreku. Ještě pořád je ve startovce pár míst volných.

  ČAR info 2022/09-3

  Podařilo se zajistit shromaždiště, pořadatelské stravování a několik možností ubytování. Tělocvična bohužel nebude. Letošní HROB bude ve znamení barokních tvarů, ale přihlásit se klidně mohou i osoby s vizáží gotické madonny (dvě n, ale t jen jedno). Cisterciácký klášter v Oseku nám nabídne prostory pro parkoviště, start sobotní etapy a 130 lůžek v přestavěných kobkách mnichů. Jakmile spustím přihlášky, budete si moci objednat nejen jídlo a nocleh, ale také sobotní prohlídku kláštera či večerní koncert Petra Linharta.
  Už jsem podnikl i několik výběhů do lesa. Do fotogalerie jsem mimo jiné dal i několik fotek dokumentujících drsnou krásu severních Čech. Strom, který si prostě řekl, že vyroste uvnitř betonového sloupu. Zázrak přírody, který byste asi nikde jinde nenašli, nám poslouží jako kontrola, a nejspíš ho nanominuji do soutěže “Strom roku”.
  Během sobotního probíhání jsem schytal pěknou bouřku. Mně ten slejvák neublížil, ale můj mobil se totálně utopil, takže se mi asi pár dní nedovoláte :-).

  ČAR info 2022/09-2

  1) Shromaždiště pro letošní MČR HROB se mi dnes podařilo domluvit v autokempu Osek pod Krušnými horami. Prodlouží si kvůli nám sezonu, chatky a bungalovy (nevytápěné) bude možno objednat v přihlášce, stejně jako stravenky na pořadatelské jídlo (rovněž předdomluveno).
  Další ubytování snad dojednám v sobotu, a pokud nepropukne šílenství covidové nebo Tojnarovo, mapu i tratě do závodního víkendu 5. – 6. 11. 2022 snad nějak narychlo vyčaruju. Potřebuji však sehnat pár dobrovolníků na přípravu (jeden až dva mapovací víkendy) a pořádání závodu. Zadarmo pořadatelům poskytneme nejen stravu, ale též vstup na koncert Petra Linharta v kostele Nanebevzetí Panny Marie (předběžně domluveno). Tož se mi hlaste.

  2) Pořadatelé letního Kraktreku vás zvou do Vrchlabí na 21. ročník, který proběhne o víkendu 1. - 2. 10. 2022.

  3) Spustil jsem webovky dalšího posledního ročníku Sudetského Tojnárkova Bloudění , zatím jen s úvodní upoutávkou. Po letech se vrátíme na Novou Ves, snad nás tentokráte pustí i do Německa.

  ČAR info 2022/09-1

  1) Třetí MS v rogainingu organizované v naší republice se vydařilo. Přes překážky kladené dnešní neklidnou dobou se závodu zúčastnilo necelých více jak 550 závodníků z 22 zemí světa. Nejpočetnější výpravou překvapivě nebyli Češi, nýbrž Lotyši.
  Kdyby některý tým chtěl obejít všech 86 kontrolních bodů, které pro ně stavitel Zbyňa Krejčík připravil, musel by zvládnout 130 kilometrů vzdušnou čarou a 7000 m převýšení k tomu. I ty nejzdatnější týmy tak musely část kontrol vynechat, aby se vyhnuly penalizaci za překročení čtyřiadvacetihodinového časového limitu. Ohlasy byly vesměs nadšené, atmosféra na shromaždišti báječná. Velké díky všem, kteří se na ní podíleli, ať už organizačně, nebo svou účastí.
  Výsledky MS už jsou nyní oficiální.

  2) V rámci mistrovství proběhnul tradiční mítink IRF. Prezident Matt Bixley referoval o připravované změně pravidel, že o zařazení do věkové kategorie by stejně jako u orienťáku rozhodoval rok a ne den narození.
  Já nadnesl myšlenku, že světový šampionát juniorských kategorií by neměl být 24hodinový, ale třebas šestihodinový. Předpokládám, že by se navýšila účast mladých, ještě nezničených tělesných schránek.
  Byli jsme informováni, že Mistrovství Evropy letos nebude, uskuteční se až v roce 2023 ve Finsku.
  Nejbližší světový šampionát proběhne v USA.
  Už poněkolikáté jsme neúspěšně zkoušeli vyřešit neobsazené místo Promotion Managera IRF. Zvažuje se, že by IRF tuto pozici, která má mj. na starosti webovky a jiná média, zaplatila na částečný úvazek.

  3) MČR HROB bude! Zatím je znám termín, 5. – 6. 11. 2022. Nápad na shromaždiště si zatím schovám v hlavě, držte mi palce, ať ho mohu brzo zveřejnit.

  ČAR info 2022/07-1

  1) V přihláškách MS v rogainingu přibývají už jen jednotlivé týmy. Evidujeme ale též zájem pár jedinců, kteří by rádi běželi, ale nemají s kým.
  První případ, osmnáctiletý Australan, původně chtěl běžet na výsledek s někým namakaným, nyní po prodělaném Covidu se spokojí i s někým méně soutěživým.
  Dále zájemce je zkušenější, přes 70 let. Francouz se zkušenostmi se závody ve Francii i Španělsku.
  Pokud máte zájem procvičit si jazyky, ozvěte se mi. Dám vás dohromady.

  2) V pátek15. 7. stopneme objednávky oficiálních triček WRC 2022. Zbývá již jen pár dní na objednání tohoto cenného suvenýru.

  ČAR info 2022/06-2

  1) V Hnátnicí úspěšně proběhlo Mistrovství České republiky v rogainingu. Výsledky závodu plus nějaké fotky najdete na webu závodu.

  2) Zítra končí možnost nejlevnějších přihlášek na doprovodný šestihodinový závod při rogainingovém MS 2022 .

  3) Byly spuštěny objednávky oficiálních triček WRC 2022. Závazné objednávky budeme přijímat jen do 15. 7. 2022, vzhledem k napjatému rozpočtu závodu objednáme jen minimum kusů navíc. Tož neváhejte a zajistěte si tento cenný suvenýr.
  « 1 2 3 4 5 8 14 21 27 »